Programajánlatunk 2010 májusára

2010. április 28. | Szerző | Kategória: Havi program

2010 májusában folytatódnak egészségmegőrző klubunk foglalkozásai, kirándulásokkal tarkítva. Ebben a hónapban Elemér, a legborzalmasabb sárkány című meseantológia bemutatójára kerül sor, valamint az ehhez tartozó illusztrációkból készült kiállítás is megtekinthető lesz. A hónap végén nemzetközileg meghirdetett Tündérszó Meseíró Pályázatunk eredmény-hirdetésére is várunk minden érdeklődőt.

17. hét

2010. május 1. – szombat:

  • 10.15-         : CSALÁDI KIRÁNDULÁS

Családi „Szíverősítő” galagonya-túra a Velencei-hegységben

Tervezett program: terepi gyógynövény-ismeret a Velencei-hegységben, állati életjel keresés, hagyomány-örökítő és környezetpedagógiai játékok, bepillantás egy falusi majálisra

Találkozó: Pákozd, Sz. Vendéglő buszmegálló 8.50-9.00 (várható hazaindulás 15.15)

Elérhetőség: 15 óra után: Becse Ildikó (tel: 30/64-777-26)

Program vezetők: Becse Ildikó (természetvédelmi mérnöktanár)

Sóspataki Ferenc (természetgyógyász)

Ajánlott felszerelés: időjáráshoz és terephez alkalmazkodó lábbeli és öltözék, távcső, elemózsia, ivóvíz, kosár és metszőolló

2010. május 2. – vasárnap:

  • zárva

18. hét

2010. május 3. – hétfő:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 15.00-17.00: Területi Nyugdíjas Klub – Tere-fere
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – HALADÓ CSOPORT
  • 16.30-18.30: Bőrműves Műhely, vezeti: Bozai Éva népi bőrtárgy készítő oktató
  • 17.00-19.00: Kerámia Műhely, vezeti: Franta Dezső kerámia szakoktató
  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János

2010. május 4. – kedd:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 14.30-17.00: Ikarus Nyugdíjas Klub – Anyák napi köszöntés
  • 16.30-18.30: Üvegfestő Műhely, vezeti: Varga Anikó rajztanár

2010. május 5. – szerda:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Baba-Mama Klub – Intim higiénia Vendégünk: Bakon Sándorné
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – KEZDŐ CSOPORT
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János

2010. május 6. – csütörtök:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 15.30-16.15: Ovis angol, vezeti: Szemeti Ottília
  • 16.00-19.00: Aranykéz Szövő Szakkör, vezeti: Fáncsik Zoltánné népi iparművész
  • 17.00-19.00: Tűzzománc Műhely, vezeti: Tanosné Boda Zsuzsanna zománcműves
  • 17.15-19.00: Füveskert – Öngyógyító Klub – Szív és érrendszeri betegségek

Koleszterin téveszme, halálos margarin ajánlás, veszedelmes cukor- és szénhidrát fogyasztás Az előadást tartja: Sóspataki Ferenc – természetgyógyász

  • 17.15-         : Szókimondó Versbarát Kör

A versmondás elmélete és gyakorlata valamint az alapfokú tematikai fejlesztés az életkori sajátosságnak megfelelően hozzáértő szakemberekkel.

Vendégünk lesz: Bobory Zoltán, előadóművész

  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Szenior Néptáncegyüttes, vezeti: Gőbölös Gábor

2010. május 7. – péntek:

  • 09.00-16.00: Könyvtár
  • 17.30-19.00: Középkori lovagi vívásoktatás, oktat: A Kard Rendje. Érdeklődni lehet Borbély Zsoltnál a 30/901-1355-ös telefonszámon.

2010. május 8. – szombat:

  • 10.00-14.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Indián Klub

2010. május 9. – vasárnap:

  • zárva

19. hét

2010. május 10. – hétfő:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 15.00-17.00: Területi Nyugdíjas Klub – Vetítés a kirándulásokról
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – HALADÓ CSOPORT
  • 16.30-18.30: Bőrműves Műhely, vezeti: Bozai Éva népi bőrtárgy készítő oktató
  • 17.00-19.00: Kerámia Műhely, vezeti: Franta Dezső kerámia szakoktató
  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János

2010. május 11. – kedd:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 14.00-16.00: Ikarus Beszélgetős Klub
  • 16.30-18.30: Üvegfestő Műhely, vezeti: Varga Anikó rajztanár

2010. május 12. – szerda:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Baba-Mama Klub
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – KEZDŐ CSOPORT
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János

2010. május 13. – csütörtök:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 15.30-16.15: Ovis angol, vezeti: Szemeti Ottília
  • 16.00-19.00: Aranykéz Szövő Szakkör, vezeti: Fáncsik Zoltánné népi iparművész
  • 17.00-19.00: Tűzzománc Műhely, vezeti: Tanosné Boda Zsuzsanna
  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Szenior Néptáncegyüttes, vezeti: Gőbölös Gábor

2010. május 14. – péntek:

  • 09.00-16.00: Könyvtár
  • 17.30-19.00: Középkori lovagi vívásoktatás, oktat: A Kard Rendje. Érdeklődni lehet Borbély Zsoltnál a 30/901-1355-ös telefonszámon.

2010. május 15. – szombat:

  • 10.00-14.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Tollpihe Meseíró Klub
  • 12.00-14.00: Vagamundo Tűztánc és Zsonglőr Egyesület
  • 15.00-         : JEL-SZÓ Íróklub

2010. május 16. – vasárnap:

  • zárva

20. hét

2010. május 17. – hétfő:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 15.00-17.00: Területi Nyugdíjas Klub – Gyógytorna Fáncsik Ilonával
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – HALADÓ CSOPORT
  • 16.30-18.30: Bőrműves Műhely, vezeti: Bozai Éva népi bőrtárgy készítő oktató
  • 17.00-19.00: Kerámia Műhely, vezeti: Franta Dezső kerámia szakoktató
  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János
  • Folyosógalériánkban a mai naptól tekinthető meg a művelődési házban működő Cimbora Klub, Berázda és Indián Klub foglalkozásain készített tárgyakból készült kiállítás. Ingyenesen megtekinthető, június 30-ig látogatható.

2010. május 18. – kedd:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 10.00-         : Ovifon
  • 14.30-17.00: Ikarus Nyugdíjas Klub – Séta a tanösvényen
  • 16.30-18.30: Üvegfestő Műhely, vezeti: Varga Anikó rajztanár

2010. május 19. – szerda:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Baba-Mama Klub – Gőgicse (Igény szerinti témákról beszélgetünk)
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – KEZDŐ CSOPORT
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János

2010. május 20. – csütörtök:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 15.30-16.15: Ovis angol, vezeti: Szemeti Ottília
  • 17.00-19.00: Aranykéz Szövő Szakkör, vezeti: Fáncsik Zoltánné népi iparművész
  • 17.00-19.00: Tűzzománc Műhely, vezeti: Tanosné Boda Zsuzsanna zománcműves
  • 17.15-19.00: Füveskert – Öngyógyító Klub – Életünk sója – Fehér arany és fehér méreg Az előadást tartja: Becse Ildikó – tájépítészmérnök, természetvédelmi mérnök
  • 17.15-         : Szókimondó Versbarát Kör

A versmondás elmélete és gyakorlata valamint az alapfokú tematikai fejlesztés az életkori sajátosságnak megfelelően hozzáértő szakemberekkel.

  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Szenior Néptáncegyüttes, vezeti: Gőbölös Gábor

2010. május 21. – péntek:

  • 09.00-16.00: Könyvtár
  • 17.30-19.00: Középkori lovagi vívásoktatás, oktat: A Kard Rendje. Érdeklődni lehet Borbély Zsoltnál a 30/901-1355-ös telefonszámon.

2010. május 22. – szombat:

  • 10.00-14.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Cimbora Klub
  • 10.00-12.00: Berázda
  • 12.00-14.00: Vagamundo Tűztánc és Zsonglőr Egyesület
  • CSALÁDI KIRÁNDULÁS

Pünkösdi családi bodza túra és madárles a Velencei-tó ölelésében, madárodú telep ellenőrzéssel

Tervezett programok: Bekukkantás a Dinnyési Fertő élővilágába, természetismeret, terepi gyógynövényismeret, hagyomány-örökítő és környezetpedagógiai játékok, bodza-gyűjtés ajándék-receptekkel, madárodú-telep ellenőrzés Pákozdon

Találkozó: Dinnyés vasútállomás

a)                  9.00 óra (amennyiben ápr. 26-án véget ér a dinnyési pályamunka)

b) 9.11 óra (amennyiben ápr. 26-án mégsem ér véget a dinnyési pályamunka)

Információ: A két helyszínre tervezett programhoz külön is lehet csatlakozni előzetes egyeztetéssel. Az egész napos programra érkezők számára gépjárműben való egyéni helyfoglalás szükséges a hiányzó keresztirányú közlekedés miatt.

Programvezető: Becse Ildikó (természetvédelmi mérnöktanár)

Elérhetőség: 15 óra után: Becse Ildikó (tel: 30/64-777-26)

Ajánlott felszerelés: időjáráshoz és terephez alkalmazkodó lábbeli és öltözék, kukkoló, elemózsia, ivóvíz, kosár és olló

2010. május 23. – vasárnap:

  • zárva

21. hét

2010. május 24. – hétfő:

  • PÜNKÖSD

2010. május 25. – kedd:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 10.00-         : Ovitéka
  • 14.00-16.00: Ikarus Beszélgetős Klub
  • 16.30-18.30: Üvegfestő Műhely, vezeti: Varga Anikó rajztanár

2010. május 26. – szerda:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 10.00-12.00: Baba-Mama Klub – Gőgicse (Igény szerinti témákról beszélgetünk)
  • 15.00-17.00: Számítógépes oktatás nyugdíjasoknak – KEZDŐ CSOPORT
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János
  • 16.00-         : Elemér a legborzalmasabb sárkány című meseantológia bemutatója és a könyvhöz tartozó illusztrációkból összeállított kiállítás megnyitója a Kortárs Művészeti Fesztivál keretében az Oktatásért Közalapítvány támogatásával (további információkért kattintson ide)

2010. május 27. – csütörtök:

  • 13.00-19.00: Könyvtár
  • 15.30-16.15: Ovis angol, vezeti: Szemeti Ottília
  • 16.00-19.00: Aranykéz Szövő Szakkör, vezeti: Fáncsik Zoltánné népi iparművész
  • 17.00-19.00: Tűzzománc Műhely, vezeti: Tanosné Boda Zsuzsanna
  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Szenior Néptáncegyüttes, vezeti: Gőbölös Gábor

2010. május 28. – péntek:

  • 9.00-16.00: Könyvtár
  • 17.30-19.00: Középkori lovagi vívásoktatás, oktat: A Kard Rendje. Érdeklődni lehet Borbély Zsoltnál a 30/901-1355-ös telefonszámon.

2010. május 29. – szombat:

  • 10.00-14.00: Könyvtár
  • 15.00-17.00: Tündérszó Meseíró Pályázat eredményhirdetése a Deák Képtárban a Kortárs Művészeti Fesztivál keretében az Oktatásért Közalapítvány támogatásával (további információért kattintson ide)
  • 12.00-14.00: Vagamundo Tűztánc és Zsonglőr Egyesület

2010. május 30. – vasárnap:

22. hét

2010. május 31. – hétfő:

  • 10.00-17.00: Könyvtár
  • 15.00-17.00: Területi Nyugdíjas Klub – I. féléves névnaposok köszöntése
  • 16.30-18.30: Bőrműves Műhely, vezeti: Bozai Éva népi bőrtárgy készítő oktató
  • 17.00-19.00: Kerámia Műhely, vezeti: Franta Dezső kerámia szakoktató
  • 17.00-19.00: Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület – Zöld-tanya
  • 19.00-21.00: Ikarus Néptáncegyüttes, vezeti: Marton János
Címkék:

A hozzászólások lezárultak.