Lezajlott az Óperenciás Városi Meseünnep és Mesemondó Verseny elődöntője

2013. március 24. | Szerző | Kategória: Kiemelt ajánlatunk, Óperenciás Városi Meseünnep és Mesemondó Verseny

Lezajlott az Óperenciás Városi Meseünnep és Mesemondó Verseny elődöntője

2013. március 18-án, hétfőn és 19-én kedden lezajlott az Óperenciás Városi Meseünnep és Mesemondó Verseny elődöntője. A versenyre 23 iskolából, 24 településről, összesen 118 gyermek jelentkezett.

Székesfehérvárról a következő iskolákból jelentkeztek a gyerekek:

  • Felsővárosi Általános Iskola
  • Hétvezér Általános Iskola
  • István Király Általános Iskola
  • Kodály Zoltán Általános Iskola és Gimnázium
  • Kossuth Lajos Általános Iskola
  • Munkácsy Mihály Általános Iskola
  • Németh László Általános Iskola
  • II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  • Széna Téri Általános Iskola
  • Szent Imre Általános Iskola
  • Táncsics Mihály Általános Iskola
  • Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
  • Tóvárosi Általános Iskola
  • Tóvárosi Általános Iskola Magyaralmási Tagiskola
  • Vasvári Pál Általános Iskola
  • Vízivárosi Általános Iskola
  • Vörösmarty Mihály Általános Iskola

Fejér megyéből a következő településekről és iskolákból jelentkeztek gyerekek:

  • Sárbogárd:  ÁMK Sárszentmiklósi Általános Iskola
  • Baracska: Baracskai Általános Iskola
  • Pusztaszabolcs: József Attila Közös Igazgatású Általános Iskola és Óvoda
  • Lovasberény:  Lovasberényi Általános Iskola
  • Perkáta: Perkátai Általános Iskola
  • Sárszentmihály: Zichy Jenő Általános Iskola

Az iskolák megtekinthetőek TÉRKÉPEN! Kattintás ide!

A diákokat három korosztályba soroltuk be ( 1-2. évfolyamosok, 3-4. évfolyamosok és az 5-8. évfolyamosok), így mérhették össze mesemondó képességeiket. A zsűrinek nagyon nehéz feladata volt, hiszen a tanulók nagyon ötletesen választottak meséket és ügyesen adták elő a történeteket.

A döntőbe  32 fő jutott tovább, őket március 25-én, hétfőn 14.00 órakor a székesfehérvári  Hetedhét Játékmúzeumba  (Cím: Székesfehérvár, Oskola u. 2-4.  -Hiemer-ház) várjuk.

1-2.évfolyam, 10 fő

Név

Osztály

Iskola

Bács Flóra

1.

Vízivárosi

Csák Milán

2.

Sárszentmihályi

Csáti Anna

2.

Hétvezér

Hujber Fanni Boglárka

2.

Pusztaszabolcsi

Karácsondi Bence

2.

Tóvárosi

Lőrincz Luca

2.

Szent Imre

Pajor Barbara

2.

II. Rákóczi

Palotás Péter

1.

Sárszentmiklósi

Szarka Tímea

2.

Sárszentmiklósi

Szekeres Gréta

2.

Felsővárosi

3-4.évfolyam, 12 fő

Név

Osztály

Iskola

Bakó Noémi

3.

Táncsics

Balázs Fanni

4.

II. Rákóczi

Burai Lili

4.

Táncsics

Ellenbruck Krisztina

4.

Sárszentmiklósi

Harza Márk Noé

3.

Pusztaszabolcsi

Lingli Balázs

4.

Vörösmarty

Márkus Orsolya Virág

4.

Teleki

Molnár Csanád

4.

Széna Téri

Molnár István

4.

Kossuth

Tósoki Kitti

4.

Táncsics

Tunyogi Petra Andrea

4.

Pusztaszabolcsi

Zelenák Dániel

3.

Sárszentmihályi

5-8.évfolyam, 10 fő

Név

Osztály

Iskola

Akkermann Dávid

5.

Szent Imre

Bakonyi Lili Benigna

5.

Széna Téri

Bárány Péter András

5.

Munkácsy

Csőke László

7.

Vasvári

Erős Regő

5.

Táncsics

Martinez Emilio

6.

Széna Téri

Nagy Boglárka Róza

6.

Kodály

Orova Gréta

6.

Sárszentmiklósi

Tóth Lilla Éva

7.

Vasvári

Varga Petra

8.

Vasvári

 Minden kedves gyermeknek köszönjük, hogy eljöttek és minden kedves szülőnek és pedagógusnak, hogy segítettek a gyermekeknek a felkészülésben.

 
Forrás: Fehérvár Televízió

 

A hozzászólások lezárultak.