Győztes mesemondók

2014. március 26. | Szerző | Kategória: Híreink

Lezajlott az Óperenciás Városi Meseünnep

és Mesemondó Verseny döntője

 

2014. március 25-én, kedden 14.00 órakor került sor az Óperenciás Városi Meseünnep és Mesemondó Verseny döntőjére a székesfehérvári Hetedhét Játékmúzeumban .

Az idei versenyre 33 iskolából (19 fehérvári, 14 vidéki iskola) összesen 174 gyermek jelentkezett.
1-2. osztályos tanulók: 61 fő
3-4. osztályos tanulók: 60 fő
5-8. osztályos tanulók: 53 fő

Székesfehérvárról a következő iskolákból jelentkeztek a gyerekek:

  • Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola
  • Felsővárosi Általános Iskola
  • Hétvezér Általános Iskola
  • István Király Általános Iskola
  • Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
  • Kossuth Lajos Általános Iskola
  • Kodolányi János Középiskola és Gimnázium
  • Németh László Általános Iskola
  • II. Rákóczi Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  • Széna Téri Általános Iskola
  • Szent Imre Általános Iskola
  • Táncsics Mihály Általános Iskola
  • Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola
  • Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Sziget Utcai Tagintézménye
  • Tolnai Utcai Általános Iskola
  • Tóvárosi Általános Iskola
  • Vasvári Pál Általános Iskola
  • Vízivárosi Általános Iskola
  • Zentai Úti Általános Iskola

Fejér megyéből a következő településekről és iskolákból jelentkeztek gyerekek:

  • Bakonycsernye: Bakonycsernyei Általános Iskola
  • Bicske: Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon és Általános Iskola
  • Csór:  Csóri Mátyás Király Általános Iskola
  • Kápolnásnyék: Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium
  • Magyaralmás: Tóvárosi Általános Iskola Magyaralmási Tagiskola
  • Mezőszentgyörgy: Eötvös Károly Általános Iskola
  • Mór: Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola
  • Pusztaszabolcs: József Attila Általános Iskola
  • Sárbogárd:  Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola
  • Sárbogárd:  Sárszentmiklósi Általános Iskola
  • Sárszentmihály: Zichy Jenő Általános Iskola
  • Szabadegyháza: Szabadegyházi Kossuth Lajos Általános Iskola
  • Tác: Gorsium Általános Iskola
  • Zámoly: Csanádi Imre Általános Iskola

A verseny során a gyerekek három korosztályban mérhették össze egymással mesemondó tudásukat 2014. március 19-én, majd március 20-án egy elődöntő keretében, melyből a legjobb mesemondók kerülhettek be a döntőbe. A zsűrinek nagyon nehéz feladata volt, hiszen a tanulók idén is nagyon ötletesen választottak meséket és ügyesen adták elő a történeteket. A döntést továbbá az is nehezítette, hogy míg tavaly 32 fő juthatott tovább a döntőbe, addig idén ez a létszám 16 fő volt.

A döntőre 2014. március 25-én, kedden 14.00 órakor került sor. A zsűri tagjai: Nagy Judit, a Szabad Színház művészeti vezetője, Gavallér Mariann magyar szakos pedagógus és Bobory Zoltán író, költő, a Vörösmarty Társaság elnöke.  Az eseményen Adorján Viktor, a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár Egyesület elnöke köszöntötte a résztvevőket és tolmácsolta Váradi Júlia, Benedek Elek dédunokájának szavait, aki családi kötelezettségei miatt nem tudott megjelenni a díjátadón. Váradi Júlia megköszönte a szervezőknek, a gyerekeknek, pedagógusoknak és a szülőknek, hogy a népmesemondás során életben tartják Elek apó szellemi örökségét és közös kincsünket, a magyar népmesét.

Az Óperenciás Városi Meseünnep és Mesemondó Verseny díjazottjai:

1–2. évfolyam

I . helyezett: Nagy Zsófia
Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium

II. helyezett: Bács Flóra
Vízivárosi Általános Iskola

II. helyezett: Braun Hanga Fruzsina
Tóvárosi Általános Iskola

Különdíjasok:

Schüller Simon
Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

Simon Hanna
Sárbogárdi Mészöly Géza Általános Iskola

Varga Emília
Szent Imre Általános Iskola

3–4. évfolyam

 I. helyezett: Zelenák Dániel
Zichy Jenő Általános Iskola

II. helyezett: Hujber Fanni Boglárka
József Attila Általános Iskola

III. helyezett: Hartmann Réka
Dr. Zimmermann Ágoston Általános Iskola

Különdíjasok:

Dobák Panna
Hétvezér Általános Iskola

Király István
Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola Sziget Utcai Tagintézménye

Schnee Vanda
Tóvárosi Általános Iskola

5–8. évfolyam

I. helyezett: Végh Botond
Csanádi Imre Általános Iskola

I. helyezett: Molnár István
Szent Imre Általános Iskola

II. helyezett: Huszár Anna
Sárszentmiklósi Általános Iskola

III. helyezett: Palik Zsófia
Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola

Köszönjük a gyermekeknek a részvételt, a szülőknek és pedagógusoknak a felkészítést!

Jövőre is mindenkit szeretettel várunk!


Címkék:

A hozzászólások lezárultak.