Az Óperenciás legjobbjai

2016. március 23. | Szerző | Kategória: Híreink

A székesfehérvári Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtár idén 15. alkalommal hirdette meg az ÓPERENCIÁS FEJÉR MEGYEI MESEMONDÓ VERSENYT.

SAM_3750

A versenyen 8 fejér megyei település iskola diákja vett részt: Batthyány Fülöp Gimnázium és Általános Iskola, Enying; Dr. Fejérpataky László Általános Iskola, Iváncsa; Gróf Batthyány Lajos Általános Iskola, Szabadbattyán; József Attila Általános Iskola, Pusztaszabolcs; Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium; Móri Radnóti Miklós Általános Iskola; Kempelen Farkas Tagiskola, Pázmánd; Tóvárosi Általános Iskola Magyaralmási Tagiskolája.

A székesfehérvári iskolák közül a Felsővárosi Általános Iskola; Hétvezér Általános Iskola; Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola; Kodolányi János Középiskola és Kollégium; Kossuth Lajos Általános Iskola; Németh László Általános Iskola; Széna Téri Általános Iskola; Szent Imre Általános Iskola; Táncsics Mihály Általános Iskola; Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola; Tóvárosi Általános Iskola; Vasvári Pál Általános Iskola, Vízivárosi Általános Iskola; Vörösmarty Mihály Általános Iskola.

Összesen: 22 iskolából, 19 településről 133 mesemondó jelentkezett.

1–2. osztályos: 40 fő, 3–4 osztályos: 66 fő, 5–8. osztályos: 27 fő.

A gyerekek lakhelye szerint (az iskoláktól kapott adatok alapján): Balinka, Csór, Enying, Gárdony, Iváncsa, Magyaralmás, Mór, Pákozd, Pázmánd, Polgárdi, Pusztaszabolcs, Sárosd, Sárszentmihály, Soponya, Sukoró, Szabadbattyán, Székesfehérvár, Úrhida, Velence.

A válogató versenyeket 2016. március 16-án, szerdán és március 17-én, csütörtökön tartottuk, a középdöntőt március 18-án, pénteken a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtárban. A mesemondó verseny döntőjére március 22-én, kedden 13.00 órakor került sor a Hetedhét Játékmúzeumban, melyen az alábbi eredmények születtek:

1-2. évfolyam:
Különdíj: Pozsgai Gréta
III. helyezett: Borbély Levente Miklós
II. helyezett: Domokos Tamás
I. helyezett: R. Nagy Zsombor

SAM_3755

3-4. évfolyam:
Különdíj: Csizmadia Liza
III. helyezett: Varga Nóra
II. helyezett: Nagy Zsófia
I. helyezett: Köbli Mohr Letícia

SAM_3756

5-8. évfolyam:
Különdíj: Rédli Eszter
III. helyezett: Erős Regő
II. helyezett: Hujber Fanni Boglárka
II. helyezett: Molnár István Károly
I. helyezett: Furtenbacher Dorina

SAM_3760

Gratulálunk a versenyen részt vett összes mesemondónak, köszönjük a szülőknek, pedagógusoknak a felkészítést. Reméljük jövőre ismételten találkozunk!

 

 

 

A hozzászólások lezárultak.